XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022 r.

1. Dzisiaj przypada VI rocznica Konsekracji naszego Kościoła Parafialnego. Dziękujemy Bogu przez wstawiennictwo patronki – Matki Bożej Nieustającej Pomocy za wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej świątyni – żywych i umarłych. O godz. 15:00 Msza św. popołudniowa z nabożeństwem czerwcowym.

2. Jutro u nas Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Prymicjant Karol Migut będzie o godz. 10:00. Po Mszy św. odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Zapraszamy całą parafię i Waszych Gości do modlitwy i rodzinnego świętowania. Oprócz Mszy św. Odpustowej o godz. 10:00  będzie również Msza św. wieczorowa o godz. 18:00.

3. We środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Kościele o godz. 10:00 i 18:00, w Kaplicy Sióstr o godz. 8:30, w Tajęcinie o 17:00. Na Mszach św. składka na Świętopietrze. Na Mszy św. o godz. 10:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
W piątek od rana pojedziemy do chorych, których zgłosicie telefonicznie lub w zakrystii.

5. Spowiedź z racji I-go piątku w piątek od godz. 17:00.

6. Przyszła Niedziela to I Niedziela miesiąca – adoracyjna – składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali Kościół.

8. We wtorek po Mszy św. wieczorowej w Kościele spotkanie Rady Duszpasterskiej.

9. W gablocie znajduje się ogłoszenie Wójta Gminy Trzebownisko na temat: Deklaracji o użytkowanych źródłach ciepła i spalania paliw: kliknij

ZAPROSZENIE DLA DZIECI

Wszyscy którzy namalują obrazek wielkości kartki z zeszytu, dotyczący hasła umieszczonego na naszym Kościele Parafialnym: „Kościół naszym domem” (np.: kościół, albo ludzi idących do kościoła, albo modlących się w kościele, albo sprzątających kościół, albo księdza odprawiającego Msze św., albo księdza głoszącego kazanie, albo spowiadającego, itp.) i przyniesie na Msze św. odpustową w poniedziałek na godz. 10:00 otrzyma symboliczny upominek wręczony przy wejściu przez nasze Siostry z Ochronki. Życzymy wspaniałych pomysłów. Duszpasterze Parafii Jasionka. Prosimy podpisać obrazki.

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Kiedy i komu można udzielić sakramentu namaszczenia chorych?

Sakramentu namaszczenia chorych można udzielić wiernemu, który po osiągnięciu używania rozumu, znajdzie się w niebezpieczeństwie na skutek choroby lub podeszłego wieku. Może zostać ponownie udzielony, jeśli chory  po wyzdrowieniu znowu ciężko zachoruje lub jeśli w czasie trwania tej samej choroby niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze. Sakramentu tego można udzielić także: chorym przed operacją, jeśli przyczyną operacji jest niebezpieczna choroba; osobom w podeszłym wieku, których siły opuszczają, również wtedy, gdy nie zagraża im niebezpieczna choroba. Chorym, którzy stracili przytomność lub używanie rozumu, można udzielić sakramentu jeśli istnieje prawdopodobieństw o, że jako wierzący prosiliby o to, gdyby byli przytomni. Nie wolno udzielać namaszczenia chorych tym, którzy uparcie trwają w jawnym grzechu ciężkim.

Często pokutuje jeszcze stare określenie tego sakramentu „ostatnie namaszczenie”. Rzeczywiście, może ono być ostatnim, jeśli z różnych powodów ktoś zwleka z przyjęciem tego sakramentu (boi się, że będzie musiał umierać) lub uniemożliwia się choremu wcześniejsze jego przyjęcie. Dlatego warto zatroszczyć się o swych bliskich będących w starszym wieku, schorowanych, pomyśleć o swoich sąsiadach, którzy mogliby skorzystać z łaski tego  sakramentu  i otrzymać umocnienie na czas choroby. Ale próbujmy też roztropnie rozeznać, aby nie było masowego przyjmowania bez głębszej potrzeby i zrozumienia.

W czasie udzielania tego sakramentu namaszczane są czoło i ręce osoby chorej. Ma znaczenie symboliczne. Wyraża, że „sakrament odnosi się do całego człowieka jako osoby myślącej i działającej”. Głowa i ręce są bowiem znakiem całej osoby i jej aktywności w świecie.